Registracija kaip darbdaviui kitoje ES šalyje

Jei samdote darbuotojus kitoje ES šalyje, turite užsiregistruoti vietos valdžios institucijose kaip darbdavys. Taip siekiama užtikrinti, kad laikytumėtės vietos darbo teisės aktų, įskaitant dėl socialinio draudimo įmokų ir mokesčių. Turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  • darbdavio registracijos procesą. Kiekviena šalis taiko savo registracijos procedūras, o darbdaviai, norėdami užsiregistruoti kaip darbdaviai, turi kreiptis į atitinkamas valdžios institucijas (dažniausiai tai socialinės apsaugos institucijos arba mokesčių institucijos);
  • darbdavio identifikavimo numerį. Pagal dažną praktiką užsiregistravusiems darbdaviams suteikiamas darbdavio identifikacinis numeris, kurį reikia naudoti teikiant socialinio draudimo ir mokesčių deklaracijas.

Darbuotojų registravimas socialinio draudimo įmokoms

Užsiregistravus kaip darbdaviui, būtina užregistruoti darbuotojus šalyje, kurioje jie dirbs, siekiant užtikrinti, kad jiems būtų taikoma vietos socialinės apsaugos sistema. Į ką reikia atsižvelgti

Socialinio draudimo įmokos

ES šalyje dirbantiems darbuotojams paprastai taikomos tos šalies socialinės apsaugos taisyklės, o darbdaviai yra atsakingi už darbdavio ir darbuotojo įmokų mokėjimo sustabdymą ir pervedimą. Kiekvienoje šalyje taikomi skirtingi mokesčių ir įmokų reikalavimai, apimantys:

  • sveikatos draudimą;
  • pensijų kaupimo įmokas;
  • nedarbo draudimą;
  • kitas socialines išmokas (pvz., vaiko priežiūros atostogas, negalios draudimą)

Registracijos procedūra

  • Apie naujus darbuotojus turite pranešti vietos socialinės apsaugos institucijoms ir pateikti tokius duomenis kaip darbuotojo asmens duomenys, darbo pradžios data, pareigybės aprašymas ir darbo užmokestis.
  • Darbuotojų registravimo procesas ir tvarkaraštis gali skirtis, o kai kuriose šalyse jis turi būti baigtas prieš darbuotojui pradedant dirbti.

Įspėjimas

Pagal ES teisę asmeniui vienu metu gali būti taikoma tik vienos šalies socialinės apsaugos sistema, net jei jis dirba tarpvalstybiniu mastu, o kurios šalies sistema taikytina paprastai nustatoma pagal darbuotojo darbo pobūdį ir vietą.

Specialieji atvejai

  • Komandiruoti darbuotojai Į kitą ES šalį laikinai dirbti siunčiamiems darbuotojų (komandiruotų darbuotojų) atveju darbdavys paprastai neprivalo registruotis kaip darbdavys priimančiojoje šalyje. Jei komandiruotė neviršija 24 mėnesių ir tenkinamos tam tikros sąlygos, darbuotojui ir toliau taikoma siunčiančiosios šalies socialinės apsaugos sistema. Darbdaviai turi prašyti A1 formos PDF en , kuria nurodoma, kokie socialinės apsaugos teisės aktai taikomi, ir patvirtinama, kad darbuotojas neprivalo mokėti įmokų kitoje ES šalyje.
  • Tarpvalstybiniai darbuotojai Darbuotojams, dirbantiems vienoje ES šalyje, bet gyvenantiems kitoje, paprastai taikomos tos šalies, kurioje jie dirba, socialinės apsaugos taisyklės. Dėl konkrečių aplinkybių darbdaviai turėtų pasitikslinti atitinkamose institucijose, nes gali būti taikomos išimtys.

Nacionalinę informaciją rasite toliau.

Taip pat žr.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

EURES konsultantai hu

EURES konsultantai gali suteikti jums informacijos apie darbo sąlygas, padėti atlikti įdarbinimo procedūras jūsų šalyje arba gretimame užsienio šalies regione.

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Paskutinį kartą tikrinta 2025-03-15
Pasidalyti šiuo puslapiu
OSZAR »